5* MS Douro Cruıser Gemisi İle Douro Nehir Turu

Tur Programı

1.GÜN(02.08)              İSTANBUL – PORTO

İstanbul Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah 9.30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1451 numaralı seferi ile saat 11:45’de Porto'ya hareket. Yerel saat ile 14.35de Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Porto limanında demirli nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Porto Şehir turuna katılabilirler. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak adlandırılan ve Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Porto, bozulmamış eski mahalleleri, dar ve labirenti andıran sokakları, kemerli evler ve muhteşem kiliseleri ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Porto aynı zamanda şarapları ile de ünlüdür. Douro nehri boyunda yer alan Vila Nova de Gaia’da göz alabildiğince uzanan bağlardan ünlü Porto şarabı elde edilmektedir. Tur sonrası gemiye dönüş ve serbest zaman Gemimiz bu gece Porto limanında demirli kalacaktır. Akşam yemeğinden sonra kaçırılmaması gereken bir tur sizleri bekliyor. Işıklar altında Porto extra gece turu. Ardından geceleme gemide.
 

2.GÜN(03.08)             PORTO-ENTRE-OS-RIOS
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Gemide öğle yemeği. Saat 14:30da geminin hareketi. Saat 18:30da Entre-os-Rios’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN (04.08)         ENTRE-OS-RIOS – REGUA
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 08:30da geminin hareketi. Saat 12:30da Regua’ya varış. Gemide öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcularımız için ekstra Lamego turu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
 

4.GÜN (05.08)        REGUA-PİNHAO-VEGA DE TERRON 
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00da geminin hareketi. Arzu eden yolcular için ekstra Mateus Sarayı & bahçeleri turu. Mateus sarayı ve bahçeleri, Villa Real şehri yakınlarında ‘’Tras-os-Montes’’ bölgesinde yer almaktadır. Bu tur esnasında, Mateus roze şarabı ile 18.yy dönemine ait bu muhteşem saray arasındaki bağı kurma fırsatınız olacak. Tur sonrası Pinhao'daki gemimize dönüş. Gemimiz saat 11:30da Pinhao’ya yanaşacak ve saat 12:30da hareket edecektir. Gemide öğle yemeği. Saat 19:00da Vega de Terron’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
 

 

5.GÜN (06.08)          VEGA DE TERRON – BARCA D’ALVA
Gemide sabah kahvaltı. Arzu eden yolcular için ekstra Salamanca turu (yemekli). Tura katılanlar Barca D’Alvada gemiye bineceklerdir. Gemi Vega de Terrondan saat 12:00de hareket edecek ve saat 12:30da Barca D’Alva’ya yanaşacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
 

6.GÜN (07.08)      BARCA D’ALVA – POCİNHO-PINHAO
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00da geminin hareketi. Saat 11:00de Pochino’ya varış. Arzu eden yolcular için ekstra Figueira De Castelo Rodrigo turu için hareket ediyoruz. 16.yy'dan kalma duvarları ve dar sokakları ile ünlü bu kasabayı gezdikten sonra saat 11:00de Pochino’ya yanaşmış olan gemimize biniyoruz ve saat 12:30da gemi hareket edecektir. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30da Pinhao’ya varış. Burada yürüyerek bir şehir turunda mavi çinilerle süslü eski bir istasyonu  da ziyaret edecek ve akşam yemeğimizi geleneksel bir üzümbağı restoranında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


7.GÜN (08.08)               PİNHAO – PORTO 

Saat 06:30da gemi hareket edecektir. Gemide sabah kahvaltısı. Öğle yemeğinden sonra saat 14:00de Porto’ya varış. Arzu eden yolcular için ekstra Braga-  Guimaraes turu. Portekizin Roma’sı diye adlandırılan bu şehirde çok özel mimari binalar göreceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
 

8.GÜN(09.08)             PORTO - LİZBON

Gemide açık büfe kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış ve özel otobüsle takribi dört saat sürecek yolculukla Lizbon’a hareket. Yol üzerinde Coimbra’da öğle yemeği(yolcuya aittir)  molası. Lizbon’a varışta otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

9.GÜN(10.08)                LİZBON
Otelde sabah kahvaltıdan sonra  arzu eden yolcular için ekstra Lizbon şehir turu;Rossio Av.st Georges Şatosunun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama meydanı, Belem kulesi, Keşifler anıtı , Jeronımus manastırı, Sao Jorge kulesi, görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ekstra Estoril –Cascais-Sintra turu. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı ve eşsiz manzarası ile Cabo de Rocayı göreceksiniz serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

10.GÜN(11.08)              LİZBON – İSTANBUL
Otelde sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla ayrılıyoruz. Havaalanına transfer. Saat 15:45de Türk havayollarının TK1760 seferi ile hareket. Saat 22:25de İstanbul’a varış. Gezimizin sonu.   

İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bul. 26/1A Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98