Kurban Bayramı Özel Fenomen Avrupa Turu Pegasus Havayolları İle Barselona Gidiş Paris Dönüş

TUR PROGRAMI

FENOMEN AVRUPA

İspanya & İtalya & İsviçre & Fransa

Barcelona (2) – Nice (1) – Milano (1) – Cenevre (1) – Paris (2)

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkanı! 

7 Gece 8 Gün

1.Gün                    İSTANBUL – BARCELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 07:30 ‘da buluşuyoruz. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ‘nın PC 1091 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:20 ’da Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:10’da varışımızda, alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız şehir turumuzda, İspanya’nın ikinci, Katalon bölgesinin en büyük kenti olan Barcelona’da; Şehrin en işlek meydanı Plaza De Catalunya, kentin en önemli ve turistik caddelerinden La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, bitmeyen kilise La Sagrada Familia ve Plaza De Espana (ispanyol meydanı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek üzere günümüz serbest.

 

2.Gün                    BARCELONA

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Poble Espanyol & Park Guelle & Orta Çağ Mahalleleri turuna katılabilirler . İspanyol mimarisinin zenginliğini yansıtmak için yapılmış Poble Espanyol’da ülke nin en ünlü binalarını, yakından görme imkanımız olacak. Ardından, adeta peri masallarından fırlamış, Gaudi’nin en önemli eserlerinden biri olan Park Guelle’i rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Son olarak bizleri zamanda yolculuğa çıkaracak olan ünlü Gotic mahallelerini gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve günümüz serbest. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show turu için otelimizden hareket ediyoruz.Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlemek üzere serbest saatler.     

 

3.Gün                  BARCELONA – NICE

Kahvaltnın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Nice’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Fransa Kıyıları (Cannes & Aix-en-Provence & Montpelier) turuna katılabilirler. Fransız rivierasnın en ünlü şehirlerinden Cannes lüks yaşamın doruk noktası. Festivaller Sarayı, Croisette gibi bölgelerini göreceğiz. Sonrasında kokusu ayrı, rengi ayrı güzel lavantalarla bezeli Provence bölgesini gezeceğiz. Tarih boyunca bir çok sanatçıya ilham kaynağı olmuş bölgede yapacağımız gezimizin ardından, gezimizin son durağı olan Montpelier’e geçiyoruz. Öğrenci şehri olarakda anılan şehirde yapacağımız tur esnasında Komedi Meydanı, Botanik Bahçesi ve Peyrou Kraliyet Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi Nice’e transfer. Sırtını Alpler'e yaslayan kent, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi, ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilecek bir yer. Varışımızda, yapacağımız kısa şehir gezisi ile deniz kenarında dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık cafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’i göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

4.Gün                   NICE – MİLANO

Kahvaltının ardından otelden çıkış işelmlerimizi tamamlayıp, özel otobüsümüzle Milano’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler . Sembolik bir ülke olan Monaco’da otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geleceğiz. Burada Monaco Lisesi, I.Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçiyoruz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Tur bitimi Milano’ya haraket. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında Milano’nun ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Gün                   MİLANO – CENEVRE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüsümüz ile İsviçre nin en önemli metropolü olan Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolcuğumuz esnasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Aosta Vadisi ve Mont Blanc turuna katılabilirler . Yerleşimin tarih öncesi zamanlarda başladığı Aosta MÖ 11 yılından sonra Roma İmparatorluğu'nun bölgesi olan, Yeşil Alpler' in baş şehri ilan edilmiş. Bu nedenle şehir, eski Roma kalıntıları, kiliseler, antik kaleler ve büyüleyici müzeler ile dolup taşmaktadır. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alp dağları arasında, doğa harikası bir görünüme sahiptir. Burada yapacağımız gezinin ardından Aosta’ yu geride bırakarak Mont Blanc’ a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 m yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedecek, dağın büyüleyici manzarasını resmetme imkanımız olacak. Tur bitimi Cenevre’ye hareket varışımızda yapacağımız panaromik şehir turu esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve Eski Şehir ile 5 ton ağırlıgında, şehrin sembollerinden 12 metre yüksekliğindeki tahta sandalye görüleceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

6.Gün                   CENEVRE – PARİS

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yolculuğumuz esnasında ekstra olarak düzenlenecek olan Dijon Turu ‘na katılabilirler . Hardalı, dünya çapında ünlü şarapları ve Baykuş figürleri ile meşhur şehirde yapacağımız gezi esnasında Rue Verrerie, Rue Chaudronnerie ve Rue Vannerie caddeleri, Düklük Sarayı ve Musa Kuyusu göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş için ayrılan serbest zamanın ardından Paris’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turu esnasında görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 7.Gün                  PARİS

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri turumuza katılabilirler . Turumuza, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa'nın  sembolü olan Eiffel Kulesi'nin ikinci katına çıkarak başlıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine nehri gezisine çıkıp Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine nehrinin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli  Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne gideceğiz. Burada Sacré-Coeur' ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Opera binasını gördükden sonra turumuz sonbulacak. Ardından otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris gece turumuza katılabilirler . Eiffel Kulesi’nin muhteşem ışık göstersini izleme imkanımızın olcağı turumuzda, Champ Elysees (Şanzelize) caddesinin ışıklar altında büyüleyici atmosferinde  dolasma fırsatı bulacağız. Tur bitiminde otelemize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

8.Gün          PARİS – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Rehberimizin bildirdiği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ’nın PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile 17:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na hoş geldiniz.


İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bul. 26/1A Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98