Kurban Bayramı Özel Baştan Başa Ukrayna Turu Pegasus Havayolları İle Harkov gidiş Lviv dönüş

TUR PROGRAMI

KURBAN BAYRAMI

BAŞTAN BAŞA UKRAYNA

Harkov  (1) – Kiev (1) – Odessa (2) – Vinnitsa – Karpatlar (1) – Lviv (2)

*** Harkov gidiş / Lviv dönüş ***

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
VİZESİZ
17 Ağustos 2018… 7 Gece

01.Gün                   İSTANBUL – HARKOV  

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar  terminalinde saat 20.45’de hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından  Pegasus hava yollarının PC 428 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.40’da Harkov’a hareket. Yerel saat ile 01.50’de varış ve otelimize transfer.  

 

02.Gün                  HARKOV –  KIEV – (DİNYEPER TEKNE TURU & AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından  panoramik Harkov şehir turu. . Forest Park/Glory Memorial Anıtı, Shevchenko anıtı, Uspensky Katedrali (Harkov’un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Kathedrali (Harkov’un en eski yapisi 1689), Avrupa’nın yedinci en büyük  meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı ve Mirror Stream Fountain  göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Kiev’e hareket. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Kiev turumuzda, Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası,  Altın Kapı ve Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi , Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek “Dinyeper tekne turu & Akşam yemeği” Akşamüstü Kiev’i ikiye bölen Dinyeper nehri üzerinde yapacağımız tekne gezimizin ardından geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

 

03.Gün                     KIEV – ODESSA – (PCERSKA LAVRA & MİKROMİNYATÜR & 2. DÜNYA SAVAŞINDA UKRAYNA)

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek “Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turu. . Pcerska Lavra Manastırı.  Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hemde Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitiminde Odessa otelimize transfer.

 

04.Gün                      ODESSA – (KATAKOMB & SHUSTOV KONYAK MÜZESİ)

Kahvaltının ardından panoramik Odessa şehir  turu. Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ile ekstraolarak düzenlenecek “Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu  Katakomb. 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

 

 

 

 

 

 

 

05.Gün                       ODESSA – VİNNİTSA - KARPATLAR

Erken kahvaltının ardından Vinnitsa’ya  hareket. Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özel ilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli köşelerinden Vinnitsa’daki panoramik turumuzun  ardından Kamanets-Podilski şehrine geçiyoruz. Kamenets-Podolski (Kamaniçe), bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katıldı ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edildi. Şehrin ortaçağ bölgesinde, Hristiyan,  Musevi ve İslam mabedleri, Türk ve Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlarını göreceğimiz panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer.

 

 06.Gün                      KARPATLAR – LVİV – (HOTİN KALESİ & KAMANEÇİ KALESİ)

Kahvaltının ardından Lviv’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek “Hotin kalesi & Kamaneçi kalesi” turu.Dinyester nehri kıyısında kurulan Hotin şehrinde yer alan Hotin Kalesi 13. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması, Ekim 1621 tarihinde burada imzalanmıştır. Tur bitimi   Karpatlar bölgesinin en büyük  şehri Ivano Frankovisk kentine doğru devam ediyoruz, Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Baskenti olarak bilinen şehirde Potocki Kalesi, Tanrının yükselişini simgeleyen Katolik Kilisesi, Ermeni Kilisesi, Nezalezhnosti Caddesi, Belediye Binası göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Ardından Hürrem Sultan’ın doğum yeri Roathyn kasabasına uğruyor  ve vereceğimiz fotoğraf molamızı takiben Lviv’e geçiyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer.

 

07.Gün                LVİV  –  (ORTAÇAĞ AKŞAM YEMEĞİ)

Kahvaltının ardından panoramik  Lviv şehir turu . II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Azu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Ortaçağ Akşam Yemeği turu . 200 yıldır kesintisiz hizmet veren bir eczane olan eczacılık müzesi, ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv Çikolatalarının yapılışını görüp tadabileceğimiz Lviv çikolata fabrikası ziyaretimizin ardından yapacağımız ortaçağ sokakları yürüyüşümüzle  ulaşacağımız restoranımızda yerel lezzetlerden seçilmiş akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer.

08.Gün                 LVİV – İSTANBUL -  (ALTIN NAL ŞATOLARI)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Altın Nal Şatolar Turu  Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus hava yollarının, PC 421 sefer uçuşu ile saat 17:20`de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20.20’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Süleyman Demirel Bul. Yükseller Plaza 109/B Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98