Motto İtalya Turu Pegasus Havayolları İle Milano Gidiş Bologna Dönüş

TUR PROGRAMI

Motto İtalya

Milano (1) – Cenova – Pisa (1) – Roma (3) – Floransa (1) – Venedik – Verona (1) - Bolonya

 Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

Bolonya Gidiş / Milano Dönüş

7 Gece / 8 Gün

Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs’dan İç Hat Bağlantı İmkanı! 
 

1.Gün İSTANBUL – MİLANO

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus hava yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Pegasus hava yollarının PC 1211 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.00’da Milano’ya hareket ve yerel saat ile 12.55’de varış.  Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Milano şehir turumuz için hareket ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.

 

2.Gün MİLANO – CENOVA - PİSA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve özel aracımız ile Cenova’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna   katılabilirler. Şarkılara ilham kaynağı olmuş ve pastel renkli evleriyle yıllarca hiç bozulmamış yapısıyla sizleri büyüleyecek olan gezimiz sonrasında Cenova’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir turumuz esnasında, arasında Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı ve Carlo Felice Opera Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Portofino turu sonrasında Cenova yolculuğumuza devam ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan, hava koşulları uygun ise Çinque Terre  değilse Lucca  turumuza katılabilirler. Cinque Terre’de, 1998’de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Çinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Çinque Terre, köylerinin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra-cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanında değişen renk tonları, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. Lucca; İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma, 16. ve 17. Yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Puccini’nin doğduğu toskana kenti Lucca’da yapacağımız gezinin ardından Pisa otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

3.Gün PİSA – ROMA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Pisa ‘da panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Eğik kulesiyle dünyaca meşhur Pisa’daki panoramik turumuzun esnasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında Roma ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzeri dileyen misafirlerimizle ekstra Siena & St Gimignano turu .

San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü, 11.yy'dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana'nın Orta Çağ şehrini geziyoruz.

Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Ardından Roma ‘daki otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra Roma gece turu.
 


4.Gün ROMA

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma İkonları ve Vatikan Turu katılabilirler.  “Dünyanın merkezindeki kent” Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Mimarların adeta birbirleriyle yarışarak ortaya koyduğu, antik dönemden Rönesans’a pek çok farklı stildeki binalarıyla ziyaretçilerini tarihte bir yolculuğa çıkaran kent, incelikli tasarımı ve güzelliği ile hayranlık uyandırıyor. Avrupa medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık imparatorluk şehrindeki turumuzda, Roma ile özdeşleşmiş antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Forum, efsaneye göre havuzuna para atanın Roma’ya tekrar geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San’t Angelo (Melekler Şatosu), Navona Meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi dileyen misafirlerimizle ekstra Nemi & Castel Gondolfo turu . İtalya’nın en güzel manzaralarından Albano karater gölü kıyısına kurulu, Papa’nın yazlık sarayına ev sahipliği yapan Castel Gondolfo’nun ardından, lezzetli dağ çilekleriyle meşhur, kendisiyle aynı adı taşıyan krater gölü kıyısına kurulu, filmlere fon olmuş Nemi çilek köyü ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüş.

 

5.Gün ROMA

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli turu ve Capri adası turu  veya Pompei turu  ve Amalfi sahilleri turu 

Napoli turu         : Garibaldi Meydanı, Via Toledo, şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Capri adası turu . Uçsuz bucaksız maviliğin ortasındaki Capri Adası zarif dükkanları ve hoş mekanlarıyla bizleri karşılıyor. Buradaki turumuzun ardından otelimize dönüş.

Pompei turu       : Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılından beri süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei günümüzde yüksek turizm potansiyeli ve bilimsel yönüyle, dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biridir. Tur bitimi arzu eden misafirlerimizle Amalfi Sahilleri turu . Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında alışveriş yapıp öğle yemeğini alabilirler. Sonraki rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 6.Gün ROMA - FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa ‘ya hareket ediyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimizle birlikte yol üzeri ekstra Montepulciano turu . İtalya’nın en beğenilen üzüm bağları ile meşhur Güney Toscana’nın orta çağ ve Rönesans kenti Montepulciano 19 yüzyıl kafeleri, rönesans meydan ve binaları ile tarih fışkıran bir kasabadır. Burada yapacağımız turumuzun ardından Floransa ‘ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Floransa ‘ya varışımız sonrasında panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken, Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhane kapısı- cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer.

 

7.Gün FLORANSA – VENEDİK - VERONA

Otelde erken saate alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerinizi tamamlıyor ve Venedik ‘e doğru hareket ediyoruz. Venedik’e varışımız ardından panoramik Venedik şehir turu. Turumuzda San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Murano & Burano Adalar  ve / veya Gondol Turumuza  katılabilirler. Venedik kanallarında yapacağımız güzel turumuzun ardından Verona ‘ya hareket ediyoruz. Panoramik Verona şehir turu. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona turumuzda; edebiyat tarihinin en büyük aşk hikayelerinden biri olan Romeo ve Jülliet’in meşhur balkon sahnesine atfedilen ev, Ponte di Pietra, Verona Katedrali ve Colosseum’dan sonra İtalya’nın en büyük ikinci amfi tiyatrosu Arena di Verona görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Verona ‘daki otelimize transfer.

 

8.Gün VERONA – BOLONYA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından dönüş uçuşumuz için BOLONYA ‘ya hareket ediyoruz. BOLONYA ‘ya varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik BOLONYA şehir turumuzda dünyanın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan, bolonez sosun anavatanı, kızıl şehir Bolonya’da; St.Stefan Bazilikası, Piazza Magiore, Üniversite binası, San Donato kapısı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrasında havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1218 sefer sayılı uçuşu ile 14:40 ‘da İstanbul ‘a hareket. Yerel saat ile 18:15 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bul. 26/1A Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98