Vizesiz Baştanbaşa Balkanlar Turu Pgs Hy ile Priştine Gidiş Belgrad Dönüş

TUR PROGRAMI

BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU

VİZESİZ

7 Gece / 8 Gün

HER PAZAR KESİN HAREKETLİ

PEGASUS HAVAYOLLARI  İLE TÜM İLLERDEN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI 

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

1.Gün: İSTANBUL PRISTINA  ÜSKÜP ( TÜRK ÇARŞISI,VARDAR NEHRİ,TAŞ KÖPRÜ,TÜRK VE YAHUDİ MAHALLELERİ,DAVUT PAŞA HAMAMI,MUSTAFA PAŞA CAMİİ,SULTAN MURAT CAMİİ,İSA BEY CAMİİ,ÇİFTE HAMAM, SULU HAN,KAPAN HAN,KURŞUNLU HAN,SAAT KULESİ,RAHİBE TERESA ANITI,RAHİBE TERESA EVİ)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde ANITUR kontuarında Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus havayolları ile saat 16:45’te Priştine’ye hareket. Yerel saatle 17:25’te varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp’ e hareket ediyoruz. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, Hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

 Öğle Yemeği: Serbest zamanda rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

 Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

 Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama yapılacaktır.

 Para Birimi: Makedon Dinarı

 

2.Gün: ÜSKÜPKALKANDELEN ( ALACA CAMİİ, HARABATİ BABA TEKKESİ) OHRİD (178 km)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid kentine varış. Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam yemeği: Bugün oda kahvaltı şeklinde konaklama olacaktır. Makedon gecesine katılan misafirlerimiz gidilen yöresel restaurantta yemek alacaklardır.

Ekstra Turlar: Matka Kanyonu ( Üsküp)

                          Makedon Gecesi ( yemek ve içkili seçmeli menü)

Para birimi: Makedon Dinarı

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

 

3.Gün: OHRİD RESNE MANASTIR  (190 km)

Uyandırma ve kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan St. Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket.Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Tur esnasında; Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, , Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Çar Samoil Kalesi (Panoramik)  görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeği otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Ekstra Turlar: Ohri Tekne Turu Özel Katamaranlar ile gerçekleştirilecektir.)

                          Tam Gün St. Naum, Resne, Manastır Turu

 

4.Gün: OHRİDTİRAN( ETHEM BEY CAMİİ, TİRAN SAAT KULESİ,İSKENDER BEY HEYKELİ, JANNA NEHRİ) BUDVA (415 Km)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda aksam konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeği otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Para Birimi: Arnavut Leki

 

5.Gün: ST. STEFAN ADASI, BUDVA (ESKİ ŞEHİR GEZİSİ) KOTOR( ESKİ ŞEHİR GEZİSİ) TREBINJE (87km)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeği otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Ekstra Turlar: Dubrovnik Turu(Bu tura katılabilmek için misafirlerin Yeşil Pasaport sahibi veya geçerli Schengen Vizesi olması gerekmektedir.)

Para Birimi: Euro

 

6.Gün: TREBİNJE  MOSTAR ( MOSTAR KÖPRÜSÜ, KOSKA MEHMET PAŞA CAMİİ) ,SARAYBOSNA(278 km)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Bosna’ya Mostar’a hareket. İlk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Rehberimiz tarafından extra olarak düzenlenecek olan Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından Saraybosna’ya transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam yemeği: Bugün oda kahvaltı şeklinde konaklama olacaktır. Boşnak gecesine gelen misafirlerimiz gidilecek olan yöresel restaurantta yemek alacaklardır.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Ekstra Turlar:  Boşnak Gecesi: 

                          Blagaj Turu 

Para Birimi: Çevrilebilir Mark

 

7.Gün: SARAYBOSNA ( BAŞ ÇARŞI,KURŞUNLU MEDRESESİ, HÜSREV BEY CAMİİ, SAAT KULESİ, KATOLİK KATEDRALİ,ORTODOKS KİLİSESİ, MUSEVİ SİNAGOGU, OSMANLI ÇEŞMESİ, LATİN KÖPRÜSÜ) ,BELGRAD (320 km)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından dileyen misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek Savaş Tüneli turumuzu düzenliyoruz..  Savaş tüneli turumuzun ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Tur bitimi ile birlikte Belgrad’a yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla birlikte, Kanuni Sultan Süleyman’ın burayı ilk fethettiği yer olan Kalemegdan’a gidiyoruz. Damat Ali Paşa Türbesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Tuna ve Sava nehirlerinin kesişme noktasını görebileceğiniz teras alanına uğradıktan sonra muhteşem fotoğraflar çekmeniz ve Belgrad’ın ünlü yerlerinden biri olan Knez Mihailova caddesinde gezmeniz için serbest zaman veriyoruz.  Turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin extra düzenleyeceği Belgrad’ın Bohem köşesi Skadarlija’da geleneksel Balkan mutfağının sunulduğu, canlı müzik eşliğinde yemekli  keyifli bir Belgrad gecesi yaşayacağız. (Extra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeği otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Ekstra Turlar: Saraybosna Savaş Tüneli Turu

                          Belgrad Sırp Gecesi

 

8.Gün: BELGRAD ( KARLOFÇA/ NOVİ SAD EXTRA TURU) İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında, arzu eden misafirlerimizle extra düzenlenecek olan Novi Sad Karlofça turuna gidiyoruz. İlk olarak Belgrad’ın doğal güzelliğine şahit olacağınız 1 saatlik seyahatimizin ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına ulaşıyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Şarap mahzeninde Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından tadıyoruz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti'nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi'dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda bu tarihi şehrin gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. .

Turumuzun sonunda Belgrad’a geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Varışımızla birlikte havalimanına transfer. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerimizden sonra Pegasus Havayolları uçağı ile 20:10’da İstanbul’a hareket. Türkiye saatiyle 23:00’da İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatimizde görüşmek dileği ile.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Serbest zamanda rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam yemeği: Dönüş günü olduğundan alınmayacaktır.

Konaklama: Belirtilen otellerde konaklama olacaktır.

Ekstra Turlar: Karlofça/ Novi Sad Turu ya da Tito Tesla 

Para Birimi: Sırp Dinarı


İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bul. 26/1A Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98