Vizesiz Baştanbaşa Balkanlar Turu Pgs Hy İle Belgrad Gidiş Priştine Dönüş

TUR PROGRAMI

BAŞTANBAŞA BALKANLAR TURU

VİZESİZ

7 Gece / 8 Gün

HER PAZARTESİ KESİN HAREKETLİ

PEGASUS HAVAYOLLARI  İLE TÜM İLLERDEN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI 

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

1.Gün İSTANBUL  BELGRAD ( KALEMEGDAN, ASKERİ MÜZE, İSTANBUL KAPI, SAAT KULESİ, DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ, ZİNDAN KAPI, LEOPOLDOV KAPI, SOKULLU MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ, STEFAN LAZAREVİÇ ANITI, NEBOJSA KULESİ, CUMHURİYET MEYDANI, TAŞ MEYDAN)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Anı Tur Kontuarı önünde saat 12:30 ‘da buluşmanın ardından bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları ile saat 15.10’da Belgrad’a hareket, saat 15.55’te Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoru. Kanuni Sultan Süleyman’ın ilk fethettiği yer olan Kalemegdan’a gidiyoruz. Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Daha sonrasında sizlere Tuna ve Sava nehirlerinin kesişme noktasını görebileceğiniz teras alanına uğradıktan sonra muhteşem fotoğraflar çekmeniz ve Belgrad’ın ünlü yerlerinden biri olan Knez Mihailova caddesinde gezmeniz için serbest zaman veriyoruz.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Otelimize yerleşme.  Arzu eden misafirlerimiz için rehberinizin extra düzenleyeceği Belgrad’ın Bohem köşesi Skadarlija’da geleneksel Balkan mutfağının sunulduğu, canlı müzik eşliğinde yemekli  keyifli bir Belgrad gecesi yaşayacağız.(Extra) Gecenin bitiminde otele transfer ve  Geceleme otelinizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Ekstra Turlar: Sırp Gecesi              

Para Birimi: Sırp Dinarı

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

 

2.Gün BELGRAD – SARAYBOSNA ( BAŞ ÇARŞI, KURŞUNLU MEDRESESİ, HÜSREV BEY CAMİİ, SAAT KULESİ, KATOLİK KİLİSESİ, ORTODOKS KİLİSESİ, MUSEVİ SİNAGOGU,OSMANLI ÇEŞMESİ,LATİN KÖPRÜSÜ)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Saraybosna’ya hareket. Saraybosna’ya varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile extra olarak düzenlenecek Savaş Tüneli turumuzu düzenliyoruz.  Savaş tüneli turumuzun ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Bugün oda kahvaltı şeklinde konaklama olacaktır. Boşnak Gecesine katılan misafirlerimizi gidilecek olan yöresel restaurantta yemek alacaklardır.

Ekstra Turlar: Boşnak Gecesi

                         Saraybosna Savaş Tüneli Turu

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

Para Birimi: Çevrilebilir Mark

 

3.Gün SARAYBOSNA– MOSTAR– POCİTEL – TREBİNJE ( MOSTAR KÖPRÜSÜ, KOSKA MEHMET PAŞA CAMİİ, POCİTEL KÖYÜ

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden açılmıştır. Daha sonrasında bir başka önemli Osmanlı eseri olan  Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar gezimizin sonrasında Rehberimiz tarafından extra olarak düzenlenecek olan Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı orduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından    Osmanlı döneminde sınır nokta olarak kullanılan Pocitel köyüne gidiyoruz. Burdaki keyifli gezimiz sonrasında, Trebinje`deki otelimize transfer oluyoruz.  Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler. ( Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama olacaktır.

Para Birimi: Çevrilebilir Mark

Ekstra Turlar: Dubrovnik Turu( Bu tura katılabilmek için misafirlerin Yeşil Pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi olması gerekmektedir.)

              Blagaj Turu 

 

4.Gün TREBİNJE – KOTOR – BUDVA– SV STEFAN ADASI-  İŞKODRA ( KOTOR ESKİ ŞEHİR GEZİSİ, BUDVA ESKİ ŞEHİR GEZİSİ)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası ilk durağımız Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağınız yürüyüş turunda StariGrad (Eski ŞehirMerkezi) ve Kaleyi (Panoramik)  gezeceğiz. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Bar üzerinden geçerek Arnavutluk sınır kapısından geçerek İşkodra’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

Para Birimi: Euro

 

5.Gün İŞKODRA-TİRAN – STRUGA – OHRİD ( TİRAN ETHEM BEY CAMİİ, SAAT KULESİ, İSKENDER BEY MEYDANI, JANNA NEHRİ

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya  Ohrid Gölü’ne transfer. Otele varışımızla birlikte Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, Car Samuel Kalesi ( Panoramik) , Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlecek olan Tekne Turu’na katılabilirler.  Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Bugün oda kahvaltı şeklinde konaklama olup, Makedon Gecesine katılacak olan misafirlerimiz gidilecek olan yöresel restaurantta yemek alacaklardır.

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

Para Birimi: Makedon Dinarı

Ekstra Turlar: Makedon Gecesi

                       Ohri Tekne Turu(Özel Katamaranlarla gerçekleştirilecektir.)

 

6.Gün OHRİD ( St.NAUM – RESNE– MANASTIR) SV NAUM, RESNELİ NİYAZİ SARAYI,TÜRK ÇARŞISI,BEDESTEN,İSHAK CAMİİ,YENİ CAMİ,KADI HAYDAR CAMİİ, MANASTIR ASKERİ İDADİSİ,ATATÜRK MÜZESİ

Uyandırma ve kahvaltının ardından serbest zaman., Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük St.Naum-Resne-Bitola(Manastır) Turuna  katılabilirler.Otel önünden StNaum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

Para Birimi: Makedon Dinarı

Ekstra Turlar: Tam gün Sv Naum- Resne- Manastır Turu 

 

7.Gün OHRİD – TETOVA (KALKANDELEN) ALACA CAMİİ, HARABATİ BABA TEKKESİ, ÜSKÜP ( YAHYA PAŞA CAMİİ,SAAT KULESİ, TÜRK ÇARŞISI, İSA BEY CAMİİ,MUSTAFA PAŞA CAMİİ,MURAT PAŞA CAMİİ,KAPAN HAN, SULU HAN,DAVUT PAŞA HAMAMI, TAŞ KÖPRÜ)

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Üsküp’e transfer.  İlk durağımız  Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen’de Alaca Cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ ni ve bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışımız öncesi eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu’nu ziyaret edip kısa süreli mola veriyoruz.Sonrasında Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest zamanda dilerseniz rehberin tavsiyesi üzerine alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: Belirtilen otelde konaklama gerçekleşecektir.

Para Birimi: Makedon Dinarı

Ekstra Turlar: Matka Kanyonu Turu

 

8.Gün Üsküp - Priştina  İstanbul (Priştina)

Sabah erken alınan kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Dönüş yolculuğumuz için uçağımızın hareket edeceği Priştina havalimanına hareket ediyoruz. Sınırdaki işlemlerimi tamamladıktan sonra Priştina Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport, Bilet, Bagaj işlemlerimizin ardından saat 11:30’da İstanbul’a hareket. Saat 14:05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…


İLETİŞİM

AdresHuzurevleri Mah. Türkmenbaşı Bul. 26/1A Çukurova/ADANA

E-mailinfo@palamartur.com

Tel0322 999 82 98